Strona główna Biznes Sklep myśliwski. Czym jest i co w nim kupisz?

Sklep myśliwski. Czym jest i co w nim kupisz?

480
0
Sklep myśliwski

Przez ostatnie dwa lata sklep myśliwski niezależnie od tego gdzie był położony przeżywał okres prosperity. Covid i obostrzenia spowodowane siedzeniem w domu sprawiły, że myśliwi kiedy tylko mogli uciekali do lasu i na polowanie. Jedni realizują swoje pasje w górach, inni na rowerze a Nemrodzi na polowaniu. W związku z wojną na Ukrainie zmieniło się wszystko. Okazało się, że wojna jest tuż przy naszej granicy. Okazało się też, że ukraińscy myśliwi odważnie stawiają czoła rosyjskim najeźdźcom. Sklep myśliwski w każdej miejscowości zaczął przeżywać stan oblężenia. Natomiast nowi klienci często pytali o asortyment, którego w sklepie myśliwskim nigdy nie było.

Sklep myśliwski i broń myśliwska

Jeśli odwiedziliście kiedyś sklep myśliwski to wiecie, że zwykle jego największą część zajmuje dział z bronią i amunicją. Broń myśliwska dzieli się na broń kulową i broń śrutową. Z tej pierwszej strzelamy do zwierzyny grubej oraz na strzelnicy do tarczy. Z broni śrutowej polujemy na zwierzynę drobną, drapieżniki i ptactwo łowne. Rodzajów tych typów broni też jest sporo. Z broni śrutowej mamy sztucery myśliwskie. Mają one zamki dwu lub cztero taktowe. Są też sztucery półautomatyczne, gdzie kolejny nabój podawany jest do lufy po wystrzale wykorzystując energię gazów prochowych. Kolejny rodzaj broni to Kniejówka. Mamy tutaj do czynienia z połączeniem jednej lufy strzelającej kulą z drugą lufą strzelającą śrutem. Kolejnym rodzajem broni jest Dryling. W Drylingu mamy dwie lufy na śrut i jedną na kulę. Pomyślcie, że to tylko część rodzajów broni. Pamiętajcie, że aby kupić broń trzeba posiadać odpowiedni rodzaj pozwolenia i promesę na zakup broni.

Amunicja myśliwska

Sklep myśliwski sprzedaje różne rodzaje amunicji. Tak jak z bronią mamy tutaj do czynienia z amunicją kulową oraz śrutową. W amunicji kulowej przeważa parę podstawowych kalibrów. Zaczynając od .223 poprzez 6,5×55 poprzez 308Win, 30.06 aż po większe kalibry z którymi możecie jechać nawet do Afryki. Ale do tego dochodzą różni producenci tego samego kalibru i różne wagi pocisków. Do broni śrutowej mamy inną amunicję najczęściej w kalibrze 12. Ale z różną grubością śrutu i naważką prochu. Ten rodzaj amunicji poza polowaniem wykorzystujemy dosyć często na strzelnicy. Strzelamy wtedy do rzutków. Tak więc wchodząc do sklepu myśliwskiego dostaniecie oczopląsu od rodzajów i ilości broni myśliwskiej. Osoby posiadające pozwolenie na broń mogą kupić amunicję tylko takiego kalibru jakiego broń mają wpisaną w książęce.

Sklep myśliwski i ubrania w łowisko

Łowiectwo to nie tylko polowania. To również kultura łowiecka i pewien styl na codzień. Drugim największym działem który prowadzi każdy dobry sklep myśliwski są ubrania. Polowania odbywają się jesienią, zimą a także chociaż w mniejszym wydaniu – wiosną i latem. Różna pogoda, deszcz, śnieg mróz albo odwilż. Dlatego oferta ubrań myśliwskich w sklepie łowieckim jest naprawdę spora. Również technologie wykorzystywane przy wykonywaniu ubrań myśliwskich są z górnej półki. Zimowe ubrania myśliwskie są nie tylko dobrze ocieplone ale posiadają również membrany gwarantujące wodoodporność i wiatroszczelność. Dzięki temu myśliwy niezależnie od pogody ma zapewniony komfort termiczny. Polowanie to również godziny czekania na zwierzynę bez ruchu. W zimny dzień lub noc trzeba mieć naprawdę dobre ubranie aby wytrzymać parę godzin na powietrzu przy trzaskającym mrozie.

Czego szukali ludzie w sklepie myśliwskim

W związku z wojną w Ukrainie do sklepów myśliwskich napłynęła fala nowych klientów. Pierwszą grupę stanowili Ukraińcy rozpaczliwie szukający dla swoich rodaków kamizelek taktycznych, hełmów balistycznych, kamizelek kuloodpornych czy rękawic taktycznych. Niestety typowy sklep myśliwski nie oferuje tego typu produktów. Nie ma potrzeby aby korzystać z nich podczas polowania. Do tego żyjemy w dziwnym kraju, w którym aby sprzedawać kamizelki kuloodporne należy posiadać specjalne zezwolenie. Efekt był taki, że omawiane już kamizelki przez trzy miesiące zdrożały o 30-40 procent. Drugą grupę klientów stanowili nasi rodacy, którzy usiłowali przygotować się na najgorsze. Tutaj jednak sklep myśliwski mógł im zaoferować poza ubraniem w kamuflażu na przykład buty trekkingowe. Oczywiście są sklepy myśliwskie które poza asortymentem dla Nemrodów mają również pewien asortyment taktyczny. jednak te zapasy szybko się skończyły.

Sklep myśliwski i buty trekkingowe

Oczywiście sklep myśliwski to nie tylko broń i ubrania myśliwskie. Większość sklepów dla myśliwych oferuje szeroką gamę butów trekkingowych. To klasyczne buty na wyprawy posiadające różną wysokość cholewki. Najbardziej popularne maja cholewkę 7″ ale klasyczny sklep myśliwski oferuje również wyższe buty których cholewki mają nawet 12″. Dedykowane są one do bardzo trudnego terenu. Sklep myśliwski to również miejsce gdzie znajdziemy kalosze. Te najnowsze modele to lekkie buty, często wykonane z neoprenu. Dzięki temu w takich kaloszach możemy chodzić nie tylko po wodzie ale również po śniegu i mimo mrozu nie zmarźniemy. Tak więc znajdziecie tu buty, które na pewno się Wam przydadzą nawet jeśli nie jesteście myśliwymi.

Latarki czyli coś dla wszystkich

Generalnie mamy dwa rodzaje latarek. Pierwsze z nich to klasyczne latarki ręczne. Źródło światła trzymamy w ręku i kierujemy promień światła w wybrane miejsce. Oczywiście mamy latarki o różnej mocy i zasięgu światła. Nowoczesne modele są ładowane przez złącze USB. Umożliwia nam to ładowanie latarki w samochodzie z zapalniczki albo z laptopa. Drugi rodzaj latarek to latarki czołowe. Ich nazwa pochodzi od miejsca gdzie je mocujemy. Ich zaletą jest to że mamy wolne ręce a strumień światła pada w miejsce gdzie patrzymy. Świetnie nadają się jeśli mamy pracować w nocy i musimy oświetlić miejsce naszych działań. Myśliwi wykorzystują takie latarki przy patroszeniu zwierzyny albo przy podchodzeniu do ambony.

Co najczęściej się sprzedaje?

Tak jak już pisaliśmy omawiając asortyment który oferuje sklep myśliwski najczęściej sprzedawana jest broń i amunicja a także ubrania myśliwskie. Wiadomo, że myśliwy nie kupuje broni codziennie ale lubi ją oglądać. Myśliwi sprawdzają nowe modele, sprzedają swoją używaną broń innym myśliwym i kupują nową. Ci z myśliwych, którzy odwiedzają często strzelnicę i trenują strzelanie – często kupują amunicję. Ubrania myśliwskie to jak już pisaliśmy szeroki asortyment tak więc myśliwi mają co kupować. Aktywnie polujący muszą mieć ubranie na każdą porę roku i każde warunki atmosferyczne. Prawda jest jednak taka, że szafy myśliwych są dość duże.

Sprawdź

Sklep myśliwski, czym kierować się przy wyborze?

Jeśli chcecie pójść i zobaczyć jak sklep myśliwski wygląda to wybierzcie sklep z największą ofertą i bez specjalizacji. Jeśli chcecie zobaczyć jak wygląda broń myśliwska to poszukajcie importerów broni. To oni oferują największy przekrój broni śrutowej i kulowej. Jednak jeśli szukacie prezentu w myśliwskim klimacie to poszukajcie sklepu który specjalizuje się w ubraniach myśliwskich. Wtedy macie duże szanse że wybór akcesoriów myśliwskich będzie spory. Mogą to być latarki, optyka czyli na przykład lornetki. Może to być również koszula, bo te myśliwskie są naprawdę ładne. Sklep myśliwski zaoferuje Wam na pewno duży wybór butów trekkingowych. Na pewno znajdziecie dużo ciekawych rzeczy i zaskoczy Was ile produktów chętnie byście kupili.

Sklep myśliwski na co dzień

Jak każdy specjalistyczny punkt sprzedaży, również sklep myśliwski jest mocno skoncentrowany na swojej grupie docelowej. Prawie zawsze ludzie, którzy prowadzą sklep myśliwski są również myśliwymi. Specjalistyczne słownictwo, zainteresowania i pasje zbliżają ludzi i tak samo jest w łowiectwie. To wszystko koncentruje się w łowisku podczas polowania i w sklepie dla myśliwych podczas zakupów. Jest to również miejsce gdzie myśliwi spotykają się i dyskutują. Kiedyś w czasach przed Covidem miejscem spotkań były targi łowieckie. Teraz kiedy praktycznie ich nie ma, tą rolę przyjął sklep myśliwski. Nawet jeśli nie polujecie zachęcam aby zajrzeć i zobaczyć jak wygląda sklep myśliwski. Poszerzanie swoich horyzontów i poznawania cudzych pasji sprzyja naszemu rozwojowi.

Sprawdź ofertę jednego z największych sklepów myśliwskich w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj